7 روز ضمانت بازگشت وجه

شرایط و مقررات بازگرداندن کالا (ضمانت 7 روزه)

آسودگی خاطر و رضایت مندی مشتریان همواره از الویت‏‌های پنوکالا بوده است و پنوکالا در این راستا می‏‌کوشد تا هر سفارش در شرایط مطلوب و مورد انتظار به دست مشتری برسد. با وجود این، ممکن است مشتریان محترم پس از خرید، با مشکلاتی روبرو شوند که درچنین مواردی خدمتی در چارچوب خدمات پس از فروش به نام “ضمانت بازگشت وجه 7 روزه” در نظر گرفته شده است.

در راستای ایجاد سرویس‌‏های خاص و کاربردی، پنوکالا این امکان را ایجاد نموده تا کلیه کالاهایی که نیاز به بررسی صحت و کیفیت دارند، تا 7 روز پس از تحویل، دارای فرصت بررسی باشند و هر گونه نقص فنی در دستگاه شامل سرویس تعویض بدون قید و شرط و فراتر از سرویس گارانتی محصول، شود.

لازم به توجه است که این سرویس ( به دلایل مختلف نظیر: ارزش بالای کالا، حساسیت بالای تجهیزات، وجود انواع فیک یا تقلبی فراوان محصول در بازار و…) شامل همه اقلام و قطعات موجود در سایت پنوکالا نمیشود. و عدم وجود نشانه “7 روز ضمانت بازگشت وجه” در صفحه آن محصول به این معنی است که محصول شامل این سرویس نمیشود.

کلیه محصولاتی که در صفحه خرید آنها نشان “بازگشت وجه 7 روزه” درج شده باشد، شامل سرویس بازگشت وجه 7 روزه پنوکالا میشوند.

این خدمات به مشتریان کمک میکند تا:

  • در صورتی که مشتری در خرید خود دچار اشتباه شده باشد،
  • یا کالای تحویل داده شده دارای آسیب دیدگی باشد،
  • یا کالای تحویل داده شده با مورد درخواستی مغایرت داشته باشد،
  • یا پس از بررسی کیفیت از نزدیک، مشتری تصمیم به بازگرداندن کالا بگیرد،
  • به هر دلیل مشتری در روز های ابتدایی خرید تصمیم به بازگردانی کالا بگیرد،

مشتری بتواند کالا را مرجوع کند.

حتما توجه داشته باشید که قبل از مرجوع کردن کالا(تحویل به شرکت حمل و نقل جهت مرجوعی)، لازم است هماهنگی های لازم با کارشناسان فروش پنوکالا انجام شود.

تماس با کارشناسان فروش پنوکالا:

078 999 33 – 021

9 952 951 0912

-این سرویس یا خدمت به این جهت طراحی و برنامه ریزی شده است که مشتریان امکان بازرسی و بررسی کیفی از نزدیکِ محصولات و عدم وجود نقص فنی ابتدایی در محصولات( از جمله شکستگی و…) را داشته باشند.

  1.  حتما توجه داشته باشید که این سرویس به معنای تست و استفاده از کالا نیست و در صورتی که حتی یکبار محصول مورد استفاده قرار گیرد، محصول کارکرده(دست دوم) تلقی میشود و امکان بازگشت و مرجوعی ندارد.
  2. حتما توجه داشته باشید که در صورت وارد شدن هر گونه آسیب به پلمپ محصولات و یا بسته بندی محصولات بدون هماهنگی قبلی و اجازه از پنوکالا، که باعث شود آن کالا کارکرده تلقی شود، امکان بازگشت و مرجوعی ندارد.
  3. البته توجه داشته باشید که در صورتی که بعد از باز کردن پلمپ تجهیزات ارسالی و تست و استفاده اولیه در شرایط درست و استاندارد، محصول دچار نقص فنی باشد، شامل سرویس بازگشت و تعویض بی قید و شرط و فراتر از سرویس گارانتی پنوکالا میشود.

-آسیب‏‌های فیزیکی ناشی از حمل و نقل برطبق رویه ها در لحظه تحویل به مشتری و یا نهایتا تا 24 ساعت پس از تحویل باید به پنوکالا اعلام گردد. درغیر این صورت جهت تایید درخواست مرجوعی نیاز به ارسال مستندات شفاف می باشد.

-توجه داشته باشید کلیه مسئولیت های مربوط به حمل و نقل(مفقودی و یا آسیب دیدگی) بر عهده شرکت حمل و نقل و مشتری (به لحاظ انتخاب روش حمل و نقل مناسب) میباشد و پنوکالا تنها موظف به بسته بندی استاندراد مرسوله ها و تحویل به شرکت حمل و نقل میباشد.

-سلامت فیزیکی کلیه سفارشات قبل از ارسال توسط پنوکالا بررسی میشود، لذا وجود آسیب فیزیکی در سفارشات پنوکالا به ندرت اتفاق می‌افتد. در صورت مشاهده هر گونه آسیب فیزیکی در کالای ارسال شده، میتوانید تصاویر مربوطه را از طریق واتساپ به شماره :

واتساپ پنوکالا

9 952 951 0912

ارسال کنید و نسبت به پیگیری آن اقدام فرمایید، تا اگر آسیبی قبل از تحویل مرسوله به شرکت حمل و نقل به قطعات وارد شده باشد نسبت به مرجوعی آن کالا اقدام نمایید.

-برای تسریع در استفاده از سرویس مرجوعی و تعویض 7 روزه پنوکالا، دقت فرمایید که کالا به ‏خوبی بسته‌بندی شود و در شرایط اولیه باشد و لوازم جانبی و فاکتور به صورت کامل به همراه آن ارسال شود.

-در صورتی که موجودی کالای آسیب دیده در پنوکالا به اتمام برسد، و پنوکالا امکان تعویض کالای آسیب دیده با کالای جایگزین را نداشته باشد، می‌تواند مبلغ کالا را به حساب خریدار استرداد نماید.

استفاده از ۷ روز ضمانت بازگشت چه شرایطی دارد؟

– اگر پس از تست و استفاده اولیه کالای خریداری شده، مشتری متوجه اشکال یا نقص فنی اولیه کالا شود، در اینصورت با اعلام موضوع به پنوکالا تا 7 روز فرصت بازگشت کالا را دارد.

– بدون هماهنگی قبلی با پنوکالا به هیچ وجه نباید آسیبی به پلمپ کالا وارد شود که باعث کارکرده تلقی شدن محصول شود؛ در غیر اینصورت کالا شامل این سرویس نمیشود و امکان مرجوعی ندارد.

– در صورتی که مشتری بدون آسیب به پلمپ و بسته بندی کالا که باعث کارکرده تلقی شدن کالا شود، به هر دلیلی(مثل عدم تایید کیفیت یا برند) تصمیم به بازگردانی کالا و عودت وجه خود بگیرد، این سرویس تا 7 روز این امکان را برای مشتری فراهم کرده است.

– اشکال و یا ایراد فنی (مثلا شکستگی شیشه گیج) باید حداکثر تا 24 ساعت پس از دریافت کالا، به پنوکالا اطلاع داده شود.

– لازم است کارتن و جعبه اصلی محصولات تا پایان ۷ روز مهلت استفاده، نگهداری شود و از دور ریختن آن جداً خودداری شود.

– استفاده از این سرویس تنها در صورتی امکان‌پذیر است که کالا در کارتن یا جعبه اصلی خود به پنوکالا بازگردانده شود.

– برچسب زدن یا نوشتن توضیحات، آدرس یا هر مورد دیگری روی کارتن یا جعبه اصلی کالا و یا پاره و مخدوش کردن آن، امکان استفاده از ضمانت 7 روزه بازگشت را از بین خواهد برد.

– این سرویس اشکال‏‏‌های فنی و ظاهری (شکستگی، خط و خش و مانند آن روی بدنه کالا) که در اثر استفاده نادرست کاربر از کالا ایجاد شود را شامل نمی‏‏‌شود. استفاده نادرست به این معناست که مشتری به طریق غیر معمول به حمل و نقل و جابجایی، کاربری، نگهداری و استفاده‌ی آن بپردازد و به روشی غیر از توصیه سازنده کالا از آن استفاده کند و باعث آسیب به محصول شود.

– اگر کالای خریداری شده از نظر مشخصات یا ظاهر فیزیکی با اطلاعات وب سایت مغایرت داشته باشد، این سرویس امکان بازگشت محصول تا 7 روز آینده را برای مشتری فراهم میکند.

– وجود مغایرت، باید حداکثر طی ۲۴ ساعت پس از دریافت کالا، به واحد خدمات پس از فروش پنوکالا از طریق تلفن، واتساپ، ایمیل یا مراجعه حضوری اطلاع داده شود.

– اگر مغایرت، بدون استفاده از کالا قابل مشاهده است، مثل مشخصات فنی درج شده روی بدنه، باید کالا در شرایط اولیه خود باشد و از آن استفاده نشده باشد.

– عکس محصولات جهت اطلاع و کمک به خرید مشتری است و از آنجا که ممکن است در پاره ای جزییات با کالای اصلی تفاوت هایی داشته باشد به استناد آنها نمی توان اعلام مغایرت کرد. ملاک وجود مغایرت در مشخصات کالا، مشخصات فنی درج شده در وب سایت است. (به عنوان مثال تنها چند تصویر از انواع سایز های کوچک محصول سیلندر پنوماتیک و یا اگزوز مافلر سایلنسر در پنوکالا درج شده است و طبیعتا در سایز های بزرگتر شکل و اندازه آنها متفاوت خواهد بود)

– در صورتی که امکان تشخیص مغایرت بدون باز کردن بسته بندی وجود دارد، امکان رسیدگی به درخواست مشتری در صورتی ممکن است که کالا از حالت اورجینال یا بسته‌بندی اصلی و اولیه خود خارج نشده باشد.

– در صورتی که امکان تشخیص مغایرت تنها با باز کردن بسته بندی ممکن باشد، لازم است کارتن و جعبه اصلی محصولات نگهداری شود و از دور ریختن آن جداً خودداری شود.